Kinesiotaping i jego wykorzystanie w kosmetyce

Kinesiotaping i jego wykorzystanie w kosmetyce

Kinesiotaping i jego wykorzystanie w kosmetyce

Kinesiotaping to stosowana w fizjoterapii metoda terapeutyczna, która wspomaga proces rehabilitacji poprzez:

  • poprawę funkcjonowania mięśni
  • poprawę mikrokrążenia, a co za tym idzie dotlenienie i odżywienie tkanek
  • poprawę pracy układu limfatycznego
  • normalizację napięcia mięśniowego

Wykorzystując to działanie stosujemy Kinesiotapig również w kosmetyce, jako uzupełnienie innych manualnych terapii odmładzania twarzy.

Plastry wykorzystywane do oklejania są elastyczne ( wykonane bawełny), cienkie, lekkie, oddychające i hipoalergiczne.

Plastrowanie doskonale sprawdza się w przypadku obrzęków limfatycznych w obrębie twarzy czy szyi. Tworzące się pod plastrem obszary mniejszego nacisku ułatwiają przepływ limfy w naczyniach limfatycznych, plaster „kieruje” limfę do kanałów limfatycznych i węzłów chłonnych.

Dzięki aplikacjom kinesiotaping możemy wspomagać funkcję mięśni- wpływać na ich rozluźnienie, gdy są nadmiernie napięte lub wspomagać osłabiony mięsień w jego lepszej pracy.

Naklejony na skórę plaster powoduje delikatne uniesienie naskórka przyczyniając się do rozluźnienia struktur położonych poniżej, skutkuje to jego rozluźnieniem , a także lepszym ukrwieniem.

Aplikacja taśm jest uzupełnieniem terapii biologicznej twarzy- Facemodeling- przedłużeniem działania, dzięki, czemu efekt odmłodzenia, rewitalizacji i odnowy biologicznej tkanek jest bardziej skuteczny. W naszym gabinecie uczymy klientki jak aplikować taśmy, tak aby mogły to robić pomiędzy sesjami Facemodelingu. Dzięki temu uzyskujemy lepsze efekty 🙂