KORZYŚCI Z REGULARNIE WYKONYWANEGO MASAŻU CIAŁA

KORZYŚCI Z REGULARNIE WYKONYWANEGO MASAŻU CIAŁA

KORZYŚCI Z REGULARNIE WYKONYWANEGO MASAŻU CIAŁA

Masaż to nie tylko forma relaksu, odprężenia i czasu dla siebie ale również doskonała metoda pozwalająca pozbyć się napięć mięśniowych, załagodzić ból oraz zniwelować stres. W zależności od oczekiwanych efektów wykonuje się różne jego rodzaje. Mogą to być masaże relaksacyjne, z wykorzystaniem gorących kamieni wulkanicznych lub moczonych w ciepłej oliwie stempli ziołowych ale również intensywne masaże lecznicze i masaże tkanek głębokich.

Jakie korzyści płyną z regularnie wykonywanego masażu ciała?

Odprężenie i redukcja stresu
Pozwala zapomnieć o codziennych problemach, poprawia nastój , pomaga w regeneracji.

Rozluźnia napięte mięśnie
Zwiększone napięcie mięśniowe nie jest wywołane wyłącznie poprzez stres ale również przez nieprawidłowe nawyki, złą postawę czy błędy treningowe. Regularnie wykonywany masaż pozwala na rozluźnienie, a co za tym idzie lepszą ruchomość w stawach, elastyczność struktur układu ruchu oraz uwolnienie od bólu.

Poprawia wygląd skóry, ujędrnia ją, wygładza i doskonale nawilża
Masaż pobudza krążenie krwi, dzięki temu tkanki są dotlenione i lepiej odżywione. Wpływa również na przepływ limfy, dzięki temu zmniejsza obrzęki.

Poprawa jakości snu
Liczne badania dowodzą, iż masaż korzystnie wpływa na jakość snu, zwłaszcza u osób które cierpią na bezsenność lub skarżą się na bóle stawów.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką MASAŻE i do wybrania formy najbardziej odpowiedniej dla siebie! Jeśli nie wiesz jaka metoda będzie najlepsza dla Ciebie, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w dokonaniu właściwego wyboru!