Retino booster czyli kuracja intensywnie rewitalizująca z retinolem i kwasem xymeninowym

Retino booster czyli kuracja intensywnie rewitalizująca  z retinolem i kwasem xymeninowym

Retino booster czyli kuracja intensywnie rewitalizująca z retinolem i kwasem xymeninowym

Retino booster to dwufazowy peeling, którego receptura została oparta na połączeniu kwasu xymeninowego z 5% stężeniem retinolu. W początkowej fazie zabiegu wykonywany jest 10-15 minutowy masaż twarzy przy użyciu preparatu z kwasem xymeninowym, który zwiększa cyrkulację mikrokrążenia, dzięki czemu następuje poprawa odżywienia i dotlenienia tkanek. Masaż na tym preparacie umożliwia lepszą, szybszą i bardziej efektywną biosyntezę składników aktywnych zawartych w nakładanej następnie masce z retinolem. Retinol usuwa martwy naskórek, pobudza odnowę komórkową, rewitalizuje, odświeża i intensywnie wygładza.

 

Poza retinolem i kwasem xymeninowym w zabiegu wykorzystane są:

olej awokado- zwany olejem 7 witamin (A-B-D-E-H-K-PP). Silnie nawilża, odżywia i regeneruje suchą i zniszczoną skórę,
• Soothex®- łagodzi zaczerwienienia i zmniejsza podrażnienia wywołane podrażnieniem skóry. Zawiera kwasy bosweliowe, hamujące powstawanie stanu zapalnego,
• White Ten- kompleks rozjaśniający. Mieszanina 11 składników aktywnych pochodzenia botanicznego o udowodnionym działaniu wybielającym

To idealny zabieg dla skór z widocznymi oznakami starzenia, fotostarzenia, skóry szarej, matowej i pozbawionej blasku, a także dla tych z niedoskonałościami i rozszerzonymi porami.

Zabieg wykonujemy od jesieni do wczesnej wiosny. Dlatego to już ostatni moment by zdecydować się na tegoi typu peeling. Złuszczenie jest dość intensywne i twa około 5 dni.

Dlaczego kwas xymeninowy?

Kwas xymeninowy jest znany i stosowany od pokoleń na Mozambiku. Kobiety z plemienia Macua, nazywającego się „plemieniem kobiet” nakładają na twarz charakterystyczną maskę, której składnikiem jest kwas xymeninowy pozyskiwany z rośliny Olax Dissitiflora z rodziny Oleacea. Doceniany jest za właściwości odmładzajace, odżywcze i pobudzające mikrokrążenie.

Retinol i jego działanie w zabiegu retino booster

W skład maski retinoidowej wchodzi retinol oraz cząsteczka ekoRetinolu. EkoRetinol (DHMC) to retinoid botaniczny, naturalnie występujący w roślinach bogatych we flawonoidy takich jak rabarbar, stewia oraz dzięgiel chiński. Flawonoidy wykazują silne właściwości przeciwutleniające, przeciwalergiczne, wykazują zdolność wychwytywania wolnych rodników. Dlatego są tak bardzo potrzebne naszej skórze w walce ze stresem oksydacyjnym. EkoRetinol utrzymuje skórę napiętą i jędrną, zachowuje odpowiednie nawilżenie oraz wykazuje silne właściwości łagodzące, jest skuteczny w terapiach anti- aging.